Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

Moc zabawy i radości-Mikołajki na pływalni w Piszu

Szalona rywalizacja na wodnym placu zabaw, gorący doping, odwiedziny św. Mikołaja i ubieranie choinki pod wodą. Wszystkie te atrakcje czekały wczoraj na dzieci ze szkół podstawowych gminy na Pływalni Miejskiej w Piszu.
 
Blisko setka uczniów klas IV – VI wzięła udział w mikołajkowej zabawie zorganizowanej na Pływalni Miejskiej w Piszu. Dzieci nie trzeba było namawiać do udziału w przygotowanych zabawach. Wszyscy dosłownie rwali się, by sprawdzić swoje siły na wodnym  placu zabaw.
 
Jedni z pokonaniem przeszkód radzili sobie lepiej inni wpadali do wody, ale nikt nie dawał za wygraną i każdy z radością wracał na trybuny. Na torze sprawdzić mogli się również ratownicy i nauczyciele, których do udziału w zabawie zachęcał burmistrz Andrzej Szymborski.
 
O dzieciach nie zapomniał również św. Mikołaj, który na pływalni zjawił się z workiem słodkości.
Po szaleństwach nad wodą i w wodzie, przyszedł czas na pełne zanurzenie. Długa kolejka ustawiła się do instruktorów nurkowania. Większość uczniów świetnie radziła sobie z nurkowym ABC, czyli pływaniu z maską i rurką.
 
Śmiałkowie, których również nie brakowało, pod kokiem Piotra Przystawika mogli zejść pod wodę w pełnym wyposażeniu z aparatem tlenowym. Zadaniem było ubranie choinki na dnie basenu.
 
Organizatorem Mikołajek był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Sponsorzy, to: Akademia Edukacji i Rekreacji „Dragonfly”, Centrum Nurkowania „Mazury Diving”, Urząd Miejski w Piszu.
 

Opublikowane przez:

Odsłon: 18