Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

Piłkarze SP nr 1 i „Starego Ogólniaka” rozgromili rywali

Wczoraj (4 października) na boisku na boisku „Orlik” w Piszu toczyły się rozgrywki w piłce nożnej chłopców. W swoich kategoriach niekwestionowanymi zwycięzcami były drużyny SP nr 1 i „Starego Ogólniaka”.

Korzystając z pogody Powiatowy Międzyszkolny Związek Sportowy w Piszu postanowił w jednym terminie przeprowadzić dwie imprezy rangi mistrzostw gminy i powiatu.

Pierwsze w Mistrzostwach Powiatu ‘Moje boisko” spotkały się trzy drużyny chłopców szkół ponadpodstawowych. Z pojedynków każdy z każdym z najlepszym bilansem punktów wyszła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu. Drugie miejsce zajęli piłkarze Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, trzecie Zespół Szkół w Białej Piskiej. Mistrzowie i wicemistrzowie powiatu uzyskali awans do dalszego etapu rozgrywek.

Po starszych kolegach na „Orlik” wyszli reprezentanci szkół podstawowych, którzy zagrali w Mistrzostwach Gminy w Piłkę Nożną. Tu w starciach SP 4, ZSP i SP 1 niekwestionowanym rywalem była drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu.

Piłkarze „Jedynki” szli jak taran, bez straty bramki gromili rywali bez litości. Można tu nadmienić, że w zespole SP nr 1 grało aż 5 chłopców z klas IV, czyli o dwa lata młodszych od pozostałych uczestników rozgrywek. Nie było, to przeszkodą w sięgnięciu po pewne zwycięstwo, a wygrane 7:0 z SP 4 i aż 11:0 z SP 2 mówią same za siebie.

Organizatorem Mistrzostw był Powiatowy Międzyszkolny Związek Sportowy, współorganizatorem Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu.

Skład drużyny SP nr 1:
Igor Pierzchalski, Oskar Kosakowski, Damian Zaczkowski, Damian Błażyński, Bartek Ruszczyk, Jakub Ślesiński, Oliwier Korzep, Miłosz Kosakowski, Adrian Malinowski, Dawid Paulin, Leon Chrostowski. — z: Oskar Kosakowski, Dawid Paulin,Jakub Śledziu Ślesiński, Damian Błażyna, Zbigniew Mały Korzep, Leon Chrostowski, Igor Pierzchalski,Adrian Malinowski i Damian Zaczkowski.

Wyniki:
Szkoły podstawowe:
SP1 11:0 SP2
SP1 7:0 SP4
SP4 3:0 SP2

Szkoły ponadpodstawowe:

ZSZ 4:4 ZS B.P
ZS B.P. 2:5 I LO
ZSZ 5:5 I LO
 

Opublikowane przez:

Odsłon: 41