Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

Piłkarzyki wróciły do gry- I Mistrzostwa Szkół Podstawowych

Kto spędzał urlop w ośrodku wczasowym pamięta z pewnością grę w piłkarzyki. Stoły do gry stały w szkołach, świetlicach, remizach i zawsze były oblegane. Jak się okazuje „piłkarzyki” wciąż przyciągają. W I Mistrzostwach Szkół Podstawowych Gminy Pisz zagrało ponad 50 uczniów.

Rozgrywki odbyły się w piątek 27 października w sali sportowej SP nr 1 w Piszu. Chętnych było więcej, ale zgodnie z regulaminem w rywalizacji brały udział zgłoszone wcześniej reprezentacje. Gra, przy sześciu stołach, toczyła się w czterech kategoriach wiekowych: kl. IV, V, VI i VII.

Emocje rozgorzały praktycznie od pierwszego gwizdka sędziego, atmosfera rywalizacji szybko udzieliła się wszystkim zawodnikom, kibicom, nauczycielom. Kilka spotkań stało na naprawdę wysokim poziomie, zwłaszcza mecze finałowe SP nr 1 z ZSP w Piszu, gdzie w kategorii klas VI ZSP nr 1 zwyciężył jedną bramką 14:13.

Ciekawie toczyła się też rozgrywka finałowa klas IV. Po pierwszej połowie wysoko kilkoma bramkami wygrywali reprezentanci ZSP nr 1, jednak w drugiej części, gdy obok stołu stanął dyrektor SP 1, jego podopieczni zaczęli zdobywać bramkę, za bramką. Starcie ostatecznie 24:19 wygrała „Jedynka”.

-Organizując mistrzostwa podstawówek postanowiliśmy o piłkarzykach przypomnieć. Okazało się, że w piskich instytucjach, czy świetlicach wiejskich, stołów do gry jeszcze kilka stoi. Zwieźliśmy je do SP nr 1 i dzięki przychylności dyrektora zorganizowaliśmy mistrzostwa. Z opinii widać, że pomysł „zaskoczył”. Atmosfera, emocje, zaangażowanie przekonuje nas by w przyszłym roku zorganizować Turniej Open, również dla rodziców z dziećmi-mówi Wojciech Waszkiewicz, dyrektor M-GOSiR w Piszu.

Klasyfikacja końcowa gier

Kategoria klas IV
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu
3. Prywatna Szkoła Podstawowa w Piszu

Kategoria klas V
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu
3. Szkoła Podstawowa w Trzonkach

Kategoria klas VI
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu
3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Piszu

Kategoria klas VII
1. Katolicka Szkoła Podstawowa w Piszu
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu

Opublikowane przez:

Odsłon: 8