Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

Puchar burmistrza Pisza w rękach Kałęczyna

Osiem drużyn ponad 70 zawodników. W sobotę 11 listopada w sali sportowej SP nr 4 odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza z okazji Święta Niepodległości. Były emocje, były bramki w ostatnich sekundach, były rzuty karne. Na koniec o zwycięstwo „biły” się cztery drużyny-wygrał Kałęczyn.

Ponad 160 bramek strzelili zawodnicy, którzy z okazji Święta Niepodległości stanęli do rywalizacji w Turnieju Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego. W całym turnieju rozegrano 16 spotkań, najciekawszym starciem fazy grupowej był pojedynek Orlik Team z Wypompowanymi, gdzie o zwycięstwie Orlika 2:1 zdecydowała bramka, strzelona równo z sygnałem kończącym mecz.

Do ciekawych starć w grupach należały też mecze: Budchal-Wypompowani 2:2, LM Team-Galaktikos 3:4, Kałęczyn-Galaktikos 1:1, Orlik-Budchal Team 1:0 i Kałęczyn-LM Team 2:2. 
Spotkania wyłoniły półfinalistów. W grupie „A” na pierwszym miejscu, z kompletem 9 punktów znalazł się Orlik Team. Grupę „B” wygrali piłkarze Galaktikos, którzy zgromadzili 7 pkt. i strzelili 13 bramek, najwięcej ze wszystkich zespołów.

Poziom i umiejętności drużyn, które weszły do półfinałów zapowiadał, że może zdarzyć się wszystko. I tak było, walka szła o każdy metr boiska, a mecze kończył się na styk. W pierwszym półfinale Wypompowani ulegli 2:3 Galakticos. Drugi mecz Orlik-Kałęczyn był jeszcze bardziej zacięty i po remisie 1:1 o zwycięstwie zdecydowały karne. Tu głównie walczyli bramkarze, ostatecznie 5:4 zwyciężył Kałęczyn.

Porażka i zmęczenie podcięło skrzydła Orlikom, kolejny mecz o trzecie miejsce przegrali z Wypompowanymi 0:2. Finał Galaktikos-Kałęczyn po bardzo zaciętym boju 1:0 wygrał Kałęczyn, a bramkę na miarę zwycięstwa w końcówce starcia strzelił Tomasz Jakubczyk.

Najlepsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary Burmistrza Pisza. Zwycięzców dekorował Wojciech Waszkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Óśrodka Sportu i Rekreacji w Piszu-organizator turnieju.

Tabele spotkań w grupach

GRUPA „A” 
1.Orlik 9 pkt 6-1 
2. Wypompowani 4 pkt 8-4 
3. Budchal 4 pkt 5-3 
4. Juniorzy Mazur 0 pkt 0-11

GRUPA „B”
1. Galaktikos 7 pkt 13-4
2. Kałęczyn 5 pkt 7-3
3. LM Team 4 pkt 9-6
4. Osiniak 0 pkt 0-16

Opublikowane przez:

Odsłon: 41