Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

II Mistrzostwa w „Piłkarzyki” – emocji nie brakowało.

Gorący doping, radość zwycięstwa i gorzki smak porażki. W piątek (26 października) w sali sportowej SP nr 1 w Piszu rozegrały się II Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Pisz w „Piłkarzyki” – Emocji nie brakowało.
 
W drugiej edycji Mistrzostw SP w „Piłkarzyki” udział wzięło ponad pięćdziesiąt uczniów, chłopców i dziewcząt z  sześciu szkół podstawowych gminy Pisz. Oprócz szkół miejskich, do rywalizacji stanęli też reprezentanci ze szkół w Snopkach i Trzonkach.
 
I co ważne nie przyjechali oni do Pisza, by stanowić „tło” rozgrywek. Uczniowie z Trzonek sięgnęli po wicemistrzostwo w kategorii klas VI. Z kolei reprezentacja Snopek zwyciężyła rywalizację klas IV. Dla nich, ten sukces maił dodatkowy historyczny wymiar, gdyż zdobyty puchar, jest pierwszym trofeum wywalczonym dla utworzonej niedawno nowej szkoły w Snopkach.
 
W sumie podczas turnieju, przy sześciu stołach, rozegrano blisko dwadzieścia, dziesięciominutowych pojedynków. Najbardziej emocjonujące było starcie finałowe Prywatnej SP z gospodarzami z SP nr 1 w kategorii klas V. Po walce punkt, za punkt przewagę na finiszu zdobyli uczniowie Prywatnej SP, zwyciężając rywali 16:12.
 
Organizatorami II Mistrzostw SP Gminy Pisz w „Piłkarzyki” był Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Sponsorami imprezy była Gmina Pisz i Nadleśnictwo Pisz.
 
 
Najlepsze drużyny:
Kat. klas IV
1. SP Snopki
2. SP Prywatna
3. ZSK w Piszu
 
Kat. klas V
1. SP Prywatna
2. SP nr 1 w Piszu
3. ZSK w Piszu
 
Kat. klas VI
1. SP nr 1 w Piszu
2. SP Trzonki
3. SP nr 4 w Piszu
 
Kat. klas VII-VIII
1. ZSK w Piszu
2. SP nr 1 w Piszu
3. SP nr 4 w Piszu

ZałącznikRozmiar
Image icon adscn3760.jpg488.83 KB

Opublikowane przez:

Odsłon: 16