Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

Piłkarze 1951 zwycięzcą Piskiej Ligi Halowej

Zwycięstwo w lidze, Puchar Ligi i tytuł króla strzelców. Drużyna seniorów Mazura Pisz grając pod nazwą „1951” (rok założenia KS Mazur Pisz) zdominowała XVIII Edycję Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze Mi To Lotto, którzy do końca próbowali urwać punkty liderom.

W XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej udział wzięło ponad 80 zawodników z 7 drużyn. Podczas wszystkich kolejek rozgrywanych w soboty w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu zdobyto 168 bramek. Najlepszym strzelcem tej edycji z 17 trafieniami został Marcin Mąka (1951), na drugim miejscu z 13 bramkami uplasował się Aleksander Kołakowski (Sami Swoi). Trzecim strzelcem ligi został Dominik Chodnicki 9 goli (AS Budchal Team). Tytuł najlepszego bramkarza przyznano Wiktorowi Dobrowolskiemu (Mi To Lotto).

Najciekawszym spotkaniem VII ostatniej kolejki był mecz Sami Swoi - AS Budchal Team. Stawką rywalizacji było miejsce w czwórce najlepszych zespołów ligi. W lepszej sytuacji była drużyna Sami Swoi, której wystarczył remis. Jednak, to piłkarze Budchal po zaciętym pojedynku odnieśli zwycięstwo 6:4.

Ciekawy przebieg miało również spotkanie drużyn ze szczytu tabeli, starcie konsekwentnie nie odnotowując żadnej porażki 3:1 wygrali seniorzy Mazura Pisz. Najmniej emocji, chociaż najwięcej bramek zobaczyliśmy w meczu Na Bombie Team z Orlik Team wygranym przez Na Bombie 8:3.

Podsumowaniem XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej była dodatkowa rywalizacja o Puchar Ligi, w której zagrały cztery najlepsze zespoły tabeli. Losowanie par przeprowadził Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza

W dwóch meczach o awans do finału przeciwko sobie zagrali 1951 – Budchal 3:1 i Mi To Lotto – Na Bombie. Tu jednak po bezbramkowym remisie o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Po jednym ze strzałów obronionych przez bramkarza Macieja Pardo 3:2 zwyciężyła drużyna Na Bombie.

W finale, grającym mecz po meczu zawodnikom Na Bombie Team sił starczyło na pierwszą połowę spotkania. W drugiej odsłonie 1951 „zmęczyli” przeciwników i zwyciężając 6:1 sięgnęli po drugie trofeum przypieczętowując swą dominację w całej edycji ligi.

Na zakończenie zawodnicy trzech najlepszych drużyn odebrali medale, statuetki i puchary ufundowane przez Urząd Miejski w Piszu. Piłkarzy dekorował Lech Borak - przewodniczący Rady Miejskiej i Wojciech Waszkiewicz - dyrektor MGOSiR w Piszu, organizator ligowych rozgrywek.

NAJLEPSI STRZELCY XVIII Edycji Ligi
Marcin Mąka 17 bramek 1951
Aleksander Kołakowski 13 bramek Sami Swoi
Dominik Chodnicki 9 bramek AS Budchal Team
Rafał Ptak 8 bramek Na Bombie Team
Paweł Witkowski 8 bramek 1951
Kamil Szczech 8 bramek AS Budchal Team
Paweł Owczarczyk 6 bramek Mi To Lotto
Damian Kazimierski 5 bramek Sami Swoi

TABELA KOŃCOWA
1. 1951 18 pkt 41:11
2. Mi To Lotto 11 pkt 18:12
3. Na Bombie Team 10 pkt 31:23
4. AS Budchal Team 10 pkt 25:20
5. Sami Swoi 9 pkt 28:18
6. Orlik Team 3 pkt 17:27
7. Mazur Pisz Juniorzy 0 pkt 9:48

Opublikowane przez:

Odsłon: 48