Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

Ponad setka przedszkolaków ścigała się na jeździkach.

Ponad 120 pięciolatków z 6 grup ZSP nr 1 w Piszu wzięło udział w „I Wyścigu Przedszkolaków na Jeździkach”. Oprócz sportowej rywalizacji były też olbrzymie bańki mydlane, tatuaże i moc innych atrakcji.
 
W kilkunastu wyścigach wystartowało dokładnie 126 pięciolatków z oddziału przedszkola przy ul. Gizewiusza i SP nr 1. Rywalizacja  odbyła się wczoraj ( 5 czerwca) na stadionie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i rekreacji w Piszu.
 
Zanim jednak dzieci stanęły na starcie przywitali ich policjanci z KPP w Piszu, Anna Szypczyńska i Tomasz Zawalich przypomnieli przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach i jeździkach, podkreślając jak ważne jest zakładanie na głowę kasków. Z uwagi na zbliżające się wakacje policjanci omówili również zasady bezpieczeństwa nad wodą.
 
Następnie ruszyła rywalizacja, emocji było wiele, bo dzieci pędziły przez murawę ile sił w nogach. Jednak wyścigi na jeździkach nie były jedynymi atrakcjami. Na przedszkolaków czekało malowanie twarzy i tatuaże, gra w mini piłkę nożną, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych oraz słodkości. Każdy z uczestników otrzymał też dyplom.
 
Organizatorem zabawy był MGOSiR w Piszu przy współorganizacji Gminy Pisz, Stowarzyszenia „Rozrusznik” przy ZSZ Pisz i Nadleśnictwo Pisz.

Opublikowane przez:

Odsłon: 11