Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

Skate Jam Session 2018 Pisz – deskorolki i BMX-y „fruwały”nad rampami.

Ponad trzydziestu zawodników wzięło udział w Skate Jam Session 2018 – Pisz. Zawody zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu i Skate Akademia Szczytno odbyły się w sobotę (22.09.) w Piszu w największym drewnianym skateparku w Polsce. Imprezę, na którą do Pisza przyjechali zawodnicy z regionu, jak również Gdyni, czy Bielska Podlaskiego otworzył Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski. Następnie piski skatepark wprost zaroił się od przygotowujących się do rywalizacji uczestników.
 
Pierwsze ruszyły eliminacje deskorolki i w miarę kolejnych prób zawodnicy zaczęli się wzajemnie napędzać, podnosząc emocje i tempo rywalizacji. Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy na rampy wjechały BMX-y, bo wszystko działo się wyżej i szybciej.
 
Wysokie umiejętności zawodników sprawiły, że o wejście do finałów w obu kategoriach trzeba było naprawdę mocno powalczyć. W przerwie prawdziwy popis umiejętności zaprezentował przed zgromadzoną publicznością „Ostry”. Piszanin, pomimo trudnych warunków do motocyklowych akrobacji, dał profesjonalny pokaz stuntu na najwyższym poziomie.
 
Finały były prawdziwym sprawdzianem dla najlepszych, a jury, w którym m. in. zasiadał Tomasz Wąs z Pisza miało naprawdę ciężki wybór. Zarówno przejazdy jak i besttricki wywoływały brawa i kolejne owacje publiczności. Ostatecznie główną nagrodę i Puchar Burmistrza Pisza w deskorolce zdobył Karol Sysuła z Bielska Podlaskiego, a w kategorii BMX nie miał sobie równych Jaromir Stromski z Gdyni.
 
Organizatorzy, MGOSiR Pisz i Skate Akademia Szczytno, dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie imprezy. Publiczność i zawodników zapraszamy za rok!
 
Podsumowanie:
 
Deskorolka
1. Karol Sysuła - Bielsk Podlaski,
2. Maciej Dyrwal - Bartoszyce,
3. Krystian Ostaszkiewicz - Białystok.
 
Best trick - przejazdy: Dawid Archacki - Szczytno,
Best trick: Mikołaj Bednarowicz - Ełk.
 
BMX
1. Jaromir Stromski - Gdynia,
2. Kamil Bukowski - Ełk,
3. Jakub Murawski - Ełk.
 
Best trick: Emanuel Ryś - Łomża.

Opublikowane przez:

Odsłon: 13