Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu
Godło Polski

Wyścigi MTB przyciągnęły do Pisza kilkuset kolarzy.

W niedzielę 16 września br. plaża miejska w Piszu stała się główną bazą XI etapu Mazury Milko MTB, największego wyścigu kolarskiego regionu. Wydarzenie było możliwe dzięki współpracy organizatorów imprezy z Olikom Team i Gminą Pisz oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piszu i Piskim Domem Kultury.
 
Wyścig przyciągnął do Pisza kilkuset pasjonatów kolarstwa. W dziesięciu startach na trasach rywalizowało blisko 300 zawodników w różnym wieku. Najdłuższy odcinek o długości ponad 100 km (3 pętle) mieli do pokonania uczestnicy kategorii Pro. Główny wyścig „Na skraju Puszczy Piskiej” oficjalnie otworzył Burmistrz Pisza – Andrzej Szymborski. Od tego momentu rywalizacja rozkręciła się na dobre.
 
Po startach kategorii Pro i Expert, na jedno „kółko” trzydziestoczterokilometrowej pętli wyruszyła największa grupa zawodników ścigająca się w kategorii Hobby. Pętlę po malowniczym, ale też wymagającym terenie, wytyczyli piscy kolarze Olikom Team. To właśnie dzięki ich uporowi i pracy udało się ściągnąć do Pisza inicjatora imprezy Arkadiusza Całę i wpisać Pisz na mapę etapów Mazury MTB.
 
Oprócz dorosłych zawodników w wyścigach na mniejszych trasach Strider Racing i Nickelodeon swoje umiejętności kolarskie sprawdzały również dzieci i młodzież. I chociaż na starcie stanęli starsi i młodsi zawodnicy z całej Polski, to piszan na podium też nie zabrakło.
 
Spośród kilkudziesięciu uczestników kategorii Strider Racing i Nickelodeon najlepiej wypadli Franciszek Gorczyński-2 miejsce w Strider Racing 2 (chłopcy) i Olaf Olszewski-4 miejsce Nickelodeon Race 2.
 
Najwięcej piszan, w tym praktycznie cały Olikom Team, wystartowało w kategorii Hobby. Spośród dwunastu reprezentantów najwyżej sklasyfikowani zostali: Zenon Gołębiowski - 1 miejsce kat. HM6, Paweł Antoniak – 3 miejsce kat. HM2, Marcin Lipiński – 4 miejsce kat. HM3. Na czwartym miejscu uplasował się również Michał Zaranko – kat. HMJ, z kolei 6 lokatę w kategorii HM2 zajął Maciej Sztrom.
 
Klub Olikom Team otrzymał specjalne wyróżnienie i brawa od uczestników. Statuetkę kolarza wręczono Edwardowi Kowalewskiemu (Olikom Team).

Opublikowane przez:

Odsłon: 13